
Kā sākt trenēties
Vai vēlies sākt trenēties vai atsākt treniņus pēc pārtraukuma? Vai tev trūkst pareizās motivācijas trenēties, lai sāktu?
Padomi, kā sākt trenēties
Trenējies kopā ar citiem
Trenēšanās kopā ar citiem padara sākšanu vieglāku. Ir grūtāk izlaist treniņu, ja ir ieplānota tikšanās ar draugu vai citiem. Tas var būt arī papildu motivējoši un jautri, ja treniņu var veikt kopā ar kādu.
Lasiet arī: Trenēšanās kopā
Mājas treniņi
Treniņi mājās sniedz lielāku elastību. Dažiem cilvēkiem ir grūtāk aizbraukt uz sporta centru, un durvju slieksnis var šķist liels. Citiem var būt neērti trenēties kopā ar daudziem apkārt. Mājas treniņi var būt lielisks risinājums, lai izveidotu treniņu rutīnu, kas strādā tieši tev. Nav nepieciešami daudz rīku, lai veiktu labu treniņu, var izmantot iztēli un mēbeles kā palīglīdzekļus. Dažas kompānijas vai personīgie treneri piedāvā arī tiešsaistes treniņus, gan savā mājaslapā, gan YouTube, tādējādi ir viegli sekot treniņam no savas viesistabas.
Lasiet arī: Treniņi birojā un mājās
Iemīli skriešanu
Skriešana ir viens no labākajiem un vienkāršākajiem treniņu veidiem un lielisks veids, kā uzlabot fizisko formu. Ja vēlies aizbēgt no ikdienas stresa un jucekļa, klausīties mūziku vai podkāstu, sajust vēju vai vienkārši izbaudīt dabu – skriešana ir ideāla trenēšanās forma. Nekas neliedz arī to darīt kopā ar draugu vai partneri – noorganizē nelielu sniegšanās randiņu vai motivējieties kopā!
Sākt skriešanu nav sarežģīti, jo vissmagākā daļa ir vienkārši sākt. Nepieciešams minimāls ekipējums, skrējienu vari uzsākt tiklīdz izkāpj no mājas, un nav nepieciešamas sarežģītas lietas, piemēram, GPS pulksteņi, sarežģīti treniņu plāni vai kurss, kā skriet.
Lai precizētu, ir dažas lietas, kas būtu vajadzīgas skriešanai. Papildus labām sporta kurpēm un piemērotām drēbēm ir ļoti svarīgi izveidot plānu sev vai kopā ar treniņu partneri. Plāns stiprina motivāciju, ir iedrošinošs un sagatavo nākamajam treniņam!
Sākotnēji ir pietiekami plānot, cik bieži skriesi, un 30 minūšu sesija ir ideāla, bet pamazām var paplašināt laiku un intensitāti. Iekļauj arī dažādību maršrutā. Ja skrien savā apkārtnē, mēģini doties uz mežu vai atrast taku.
Un visbeidzot, uzstādi mērķus. Motivācija bieži vien ir saistīta ar konkrētu mērķi. Dari to vienkārši, bet pārliecinies, ka tā ir reālistiska, izmērāma un ar noteiktu laika periodu. Kā minēts, 30 minūtes ir lielisks sākums. Izvirzi sev mērķi nepārtraukti mēģināt un paveikt to noteiktā laika ietvarā.
Saistītie raksti par skriešanu:
Izveido treniņu programmu
Treniņu programma var būt instruments, kas palīdz plānot treniņu sesijas, vienlaikus reģistrējot savus rezultātus. Tas var būt motivējoši paskatīties atpakaļ un padarīt treniņu interesantāku pabeigt. Parasti cilvēks jūtas drošāks, ja ir plāns par to, kas notiks, un šo funkciju sniedz treniņu dienasgrāmata. Ir vieglāk izpildīt treniņu, ja zini, kas tajā notiks. Plāna trūkums var novest pie neveiksmīga treniņa, īpaši, ja agrāk nav bijuši daudz treniņu.
Uzņem bildes pa ceļam, lai viegli sekotu savai attīstībai. Daudziem motivējoši ir redzēt savu progresu. Rezultāti var būt redzamāki nekā šķiet, tāpēc ir vērtīgi pēc kāda laika salīdzināt bildes.
Lasiet arī: Labākie spēka vingrinājumi visam ķermenim
Atrast personīgo treneri
Dažiem ir vieglāk sākt trenēties, ja ir personīgais treneris. Daudziem tas ir saistošāk nekā trenēties kopā ar draugu. Fiksēta tikšanās var būt izšķiroša faktors, lai patiešām uzturētu regulārus treniņus. Tas noder gan, ja motivācija ir zema, gan, ja neesi pārliecināts par to, kādus vingrinājumus veikt, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Personīgais treneris sagatavos tieši tev pielāgotu treniņu programmu, samazinot traumu vai pārslogojuma risku. Dažiem pilnīgi pietiek ar dažām sesijām kopā ar treneri, lai sāktu trenēties.
Lasiet arī: Traumu profilakses treniņi
Atrast iedvesmu sociālajos tīklos
Sociālie mediji atvieglo iedvesmas meklēšanu dažādiem vingrinājumiem, ko var veikt gan sporta centrā, gan mājas apstākļos. Ir daudzi influenceri, kas izveido labas un izsmeļošas sesijas, iekļaujot vingrinājumu video. Tas ir noderīgs rīks, ja neesi pārliecināts, kā pareizi veikt vingrinājumu vai baidies eksperimentēt sporta centrā. Tas var palīdzēt justies drošāk izmantojot aprīkojumu vai vingrinājumus sporta centrā.
Piezīme: Saglabā tos video, ko vēlies izmantot, lai viegli varētu atrast tos vēlāk!
Mēs publicējam treniņu sesijas un padomus gan mūsu Instagram, gan mūsu YouTube kanālā