Gūžas locītavas un četrgalvju muskuļu stiepšanās

Hip Flexor un Kvadratus Stiepšana ir efektīva vingrinājums, lai atslābinātu un izstieptu gūžas locītājus un kvadricepsus (augšstilba priekšējo daļu). Šis stiepšanās vingrinājums ir īpaši noderīgs tiem, kuri daudz sēž vai nodarbojas ar sportu, jo tas palīdz uzlabot gūžas un augšstilbu lokanību un var samazināt spriedzi jostasvietā.

Kā pareizi veikt Hip Flexor un Kvadratus Stiepšanu

Te ir soli pa solim ceļvedis pareizai Hip Flexor un Kvadratus Stiepšanas izpildei:

  1. Sāciet ceļgala pozīcijā ar labo ceļgalu uz grīdas un kreiso kāju plakaniski uz grīdas priekšā jums, veidojot 90 grādu leņķi.
  2. Grūstiet gurnus uz priekšu, lai jūs justu stiepšanu labajā gūžas locītājā.
  3. Lai iekļautu kvadricepsus, satveriet labo potīti ar labo roku un lēnām velciet papēdi pret sēžamvietu.
  4. Turiet ķermeni vertikāli un izvairieties no muguras izlieces.
  5. Noturiet stiepšanu 20-30 sekundes un atkārtojiet no otras puses.

Izplatītas kļūdas Hip Flexor un Kvadratus Stiepšanā

Lai gūtu maksimālu labumu no stiepšanas un izvairītos no traumām, jums vajadzētu izvairīties no šādām kļūdām:

  • Muguras pārliekšana: Turiet kodolu saspriegtu un izvairieties no pārāk lielas muguras izlieces, lai pasargātu mugurkaulu.
  • Par spēcīgu potītes vilkšana: Stiepšanai jābūt maigai. Izvairieties no pārāk stipras potītes vilkšanas, jo tas var izraisīt diskomfortu ceļgalā vai mugurkaulā.
  • Ceļgalu priekšā pirkstiem: Pārliecinieties, ka priekšējā kājas ceļgalu ir tieši virs potītes, lai nodrošinātu stabilitāti un izvairītos no slodzes ceļgalam.

Variācijas un pielāgojumi Hip Flexor un Kvadratus Stiepšanai

Atkarībā no jūsu lokanības un komforta varat izmēģināt šādas Hip Flexor un Kvadratus Stiepšanas variācijas:

  • Putu rullis zem ceļgala: Novietojiet putu rulli vai spilvenu zem ceļgala papildu atbalstam un komfortam, ja jūtaties neērtā stāvoklī.
  • Siena atbalsta variācija: Stāviet tuvu pie sienas un izmantojiet to kā atbalstu ar roku, veicot stiepšanu labākai līdzsvaram.

Atkārtojumi un ieteikumi

Turiet katru pusi 20-30 sekundes un atkārtojiet 2-3 reizes. Veiciet vingrinājumu katru dienu vai pēc treniņa, lai atslābinātu gūžas locītājus un kvadricepsus.

Elpošana vingrinājuma laikā

Atcerieties elpot dziļi visā stiepšanas laikā. Veiciet dziļu ieelpu, kad ieejat stiepšanā, un lēnām izelpojiet, lai atbrīvotu muskuļus un dziļinātu stiepšanu.

Tilbage til blog