Traumu novēršanas treniņš
Traumas treniņu laikā bieži rodas, ja cilvēks pārspēj sevi, pārāk ātri un ar minimālu atpūtu. Traumu novēršanas treniņš ir svarīgs, lai izvairītos no problēmām, kas rodas nepareizas slodzes un nolietojuma dēļ. Slodzes traumas un nolietojuma traumas ir problēmas, ar kurām daudzi saskaras dzīves laikā, sākot no mazām, īslaicīgām sāpēm mugurā līdz ilgstošām un nopietnām problēmām mugurā un kaklā.
Par laimi, ir labi padomi un vingrinājumi, kas var novērst traumas. Tas ir ārkārtīgi svarīgi aktīvam dzīvesveidam bez sāpēm. Ir svarīgi novērst traumas, neatkarīgi no vecuma un fiziskās formas. Noslēgumā mēs ieteiksim vienkāršus vingrinājumus, lai novērstu nepareizu stāju, kas viegli rodas ikdienā, kas ir saistīta ar daudz sēdošu darbu.
Pārbaudiet mūsu treniņu rakstus šeit.
Traumu novēršanas vingrinājumi
Kas ir traumu novēršanas treniņš?
Vai esat pamanījis, ka sāpes pakāpeniski pasliktinās? Vai nu ilgi sēžot birojā, vai veicot noteiktus vingrinājumus?
To var novērst, trenējot spēku, tādējādi stiprinot muskuļus un atvieglojot skeletu un cīpslas. Daudzas problēmas var novērst, veicot pareizos vingrinājumus. Galvenais ir klausīties ķermenī un noteikt, kāda veida ārstēšana ir nepieciešama jūsu traumām, vai tā ir ārsta apmeklējums vai daži traumu novēršanas vingrinājumi.
Lasiet arī: Grūtnieču treniņš
Domāt, dzirdēt vai zināt, ka traumu risks tiek samazināts, ja tiek veikti pareizie vingrinājumi, tomēr nav daudz vērtības, ja vingrinājumi netiek regulāri iekļauti treniņu rutīnā. Kāpēc trenēties traumu novēršanai?
Ja strādājat, lai novērstu traumas, jūs varēsiet iegūt ķermeni, kas ir daudz labāk sagatavots ārējiem faktoriem. Tajā pašā laikā trenēšanās kļūst pareizāka, un sniegums uzlabojas. Iepriekšējās traumas ir viens no galvenajiem cēloņiem, kāpēc cilvēki atkal gūst traumas, tādēļ ir svarīgi novērst pirmo traumu. Tādēļ ir svarīgi uzsvērt, ka traumu novēršanas treniņš ir svarīgs gan iesācējiem, gan sportistiem.
Regulāra traumu novēršanas vingrinājumu veikšana samazina traumu risku par apmēram 50%. Regulāri un strukturēti iesildīšanās vingrinājumi ir vienkāršs veids, kā investēt gan veselībā, gan sniegumā. Dažādi iesildīšanās programmas ar spēku, lekt un līdzsvaru ir pierādījusi, ka tās samazina traumu risku un uzlabo sportista fizisko sniegumu.
Kā novērst slodzes traumu?
Traumu novēršanas vingrinājumi ir jāveic, lai novērstu slodzes traumas, un tas ir kaut kas, ko ikvienam vajadzētu iekļaut savā treniņu programmā. Ko jātrenē, ir atkarīgs no tā, kur problēmas rodas, un principā visi kustības veidi ir traumu novēršanas vingrinājumi, ja vien tie netiek veikti nepareizi. Visizplatītākās problēmas ir mugurā, potītē un ceļgalā.
Lasiet arī: Treniņš pēc dzemdībām
Traumu novēršanas vingrinājumi mugurai
Zīmola iedzīvotāji dzīves laikā saskaras ar muguras problēmām. Tas galvenokārt saistīts ar vājinātu atbalsta muskulatūru gar mugurkaulu. Šādas vājuma dēļ var rasties sāpes un mazāka stabilitāte jostasvietā. Turklāt jūs varat kļūt vairāk uzņēmīgi pret traumām treniņu laikā. Vingrinājumi, kas stiprina jostasvietu, palīdz samazināt vai novērst muguras sāpes. Šādi vingrinājumi arī aktivizē centrālos muskuļus un samazina stīvumu.
Pēdu pacelšana
Šis vingrinājums stiprina sēžamvietas muskuļus, kuri ir stiprākie un lielākie muskuļi sēžamvietā, bet arī viens no vissvarīgākajiem muskuļiem ķermenī. Sēžamvieta nodrošina atbalstu un stabilitāti jostasvietai un novērš muguras problēmas.
Šādi veiciet vingrinājumu:
- Gulēt uz grīdas, saliekt ceļus, līdz kājas ir plakni uz grīdas, to attālums ir līdz gurniem.
- Spiediet pēdas grīdā, turiet rokas blakus.
- Paceliet gurnus no grīdas, lai ķermenis veidotu taisnu līniju no pleciem līdz ceļiem.
- Saspiediet sēžamvietas muskuļus. Pleciem visu laiku jābūt plaknēs uz grīdas.
- Nolaižiet gurnus un atpūtieties dažas sekundes.
Veiciet vingrinājumu 3 piegājienos ar 15 atkārtojumiem un 1 minūtes atpūtu starp piegājieniem.
Planka
Šis vingrinājums stiprina centrālos muskuļus, vienlaikus veidojot statisko spēku gan rokām, gan kājām.
Šādi veiciet vingrinājumu:
- Stāviet uz pirkstiem ar 90 grādu saliekumu elkoņos.
- Atrodiet neitrālo pozīciju mugurā un iegurnī.
- Viegli pievelciet nabu pret mugurkaulu.
Veiciet vingrinājumu 4 piegājienos pa 10-15 sekundēm, un 1 minūtes atpūtu starp piegājieniem.