Hvad er pronation, underpronation og overpronation?

Kas ir pronācija, zemā pronācija un pārpranācija?

Pronācija

Mūsu ķermenis ir aprīkots ar savu sistēmu, lai absorbētu triecienus, ko sauc par pronāciju. Tā ir rullējoša kustība, kas notiek, kad mēs noliekam kāju uz zemes, un parasti tas sākas uz papēža ārējās daļas, pirms tas rullē uz priekšu uz lielo pirkstu. Tas ir svarīgs ķermeņa funkcija, kas sadala slodzi, kurai kāja ir pakļauta.

skriešanas apavi ar labu amortizāciju zempronācijai

Mēs pārapronējam vai pārsupinējam, parasti ir iedzimts, un ir svarīgi atcerēties, ka tas ir pilnīgi dabiski. Kaut kādu iemeslu dēļ daži cilvēki dzimst stiprāki noteiktā veidā un noteiktās jomās nekā citi, kas var izraisīt problēmas. Var attīstīties vairākas traumas, kas saistītas ar nepareizu apavu izvēli, ņemot vērā jūsu pronācijas veidu. Viens no veidiem, kā noskaidrot, kas jums vislabāk der, ir izmēģināt dažādus apavus un sajust, kas ir viskomfortablāk jūsu kājām.

Pārapronācija

Pārapronācijas gadījumā jūs pamanīsiet, ka iekšējā daļa pie potītes ir pārmērīgi iekļauta uz iekšu, kad tā, piemēram, saskaras ar zemi ejot vai skraidot, bet kad jūs ērti sēžat uz krēsla, pārapronētā kāja izskatās pilnīgi normāli.

Citiem vārdiem sakot, izmaiņas kājā ir redzamas tikai tad, kad tiek veikta slodze, un situācija kājās mainās mazāk, ja ir atbalsts kājām, piemēram, uz mīkstām virsmām, piemēram, paklājiem. Pārapronācijas problēma ir laiks, kad kāja atrodas pronācijas kustībā un cik dziļi tas nonāk; kaut kas var kavēt kāju turpināt kustību un atgriezties pie supinācijas.

Katrā solī, ko mēs veicam, pārapronējot, rodas nelīdzsvarotība ķermenī, kas noved pie pārmērīgas slodzes cīpslām, locītavām, muskuļiem un saites.

Tipiski simptomi, kurus var izjūst ar pārapronētām kājām, ietver:

  • Plantāra fascīts / papēža spura
  • Ahileja tendinīts
  • Sāpes pēdas zoles rajonā
  • Jostas sāpes
  • Kāju muskuļu iekaisums
  • Ceļa sāpes

Kā jūs varat pārbaudīt mājās, vai jums varētu būt pārapronācija kājā, mēs paskaidrosim vēlāk šajā rakstā.

Zempronācija

Zempronācijas gadījumā jūsu kājām var būt stīvi muskuļi un augsts potītes un pēdas loks. Dažos gadījumos tikai papēdis un pirksti saskaras ar virsmu. Slodze šādā gadījumā būs pārmērīga salīdzinājumā ar tiem, kam ir normālāka pronācija. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ar zempronētām kājām ir nepieciešama daudz amortizācija , lai izvairītos no slodzes izraisītām traumām.

Iemesls, kāpēc jūsu kājas var būt supinētas, parasti ir iedzimts, bet tas var būt arī saistīts ar vāju noteiktu muskuļu grupā kājā, potītē vai kājās - vājuma cēlonis var būt:

  • Nepareizi apavi
  • Kļūda ķermeņa izlīdzināšanā
  • Vai trauma, ko esat guvis kājā, izraisot problēmas muskuļiem vai cīpslām

Pēda, kas ir pārmērīgi supinēta, nespēs pielāgoties virsmai, uz kuras tā atrodas, un muskuļi un kauli ap kāju būs spiesti strādāt smagāk, lai uzturētu līdzsvaru. Laika gaitā tas radīs spriedzi dažādās ķermeņa daļās, tostarp teļos, ceļgala, gurnos un mugurā - un izraisīs traumas. Ja tas nebaida, to vienkārši izskaidro kā to, ka tas kavē visa jūsu ķermeņa darbību un radīs izkārtojumus un traumas, ja problēma netiks koriģēta.

Tāpat kā ar pārapronāciju, jūs varat pamanīt, vai jums ir šāda veida pronācija, kad tiek veikta slodze uz kājas. Atšķirībā no pārapronācijas cilvēki, kas zempronē, redzēs, ka kāja slīpjas uz āru.

Ko jūs varat darīt paši:

  • Valdyiet apavus, kas nodrošina papildu amortizāciju un, iespējams, papildu atbalstu kājas gareniskajai lokai.
  • Centieties izvairīties no augstpapēžu kurpēm un apaviem ar plānākiem zoliem. Ja jums ir apavi ar plānu zoli, iegādājieties ievietošanas zolīti, kas var nodrošināt nedaudz papildu atbalstu.
  • Centieties izvairīties no pastaigas un skriešanas uz cietām virsmām, piemēram, betona grīdas, jo kāja jūtas labāk uz mīkstām virsmām. Tas stimulē kājas muskulatūru un locītavu darbību. Ja jūs strādājat slimnīcā vai līdzīgā vietā, kur ir cieta virsma, investējiet apavos ar labu amortizāciju, lai papēdis nenoslēgtos.

 

Kā to pārbaudīt pašiem

Instrukcijas pārapronācijai:

Ātra un vienkārša veida, kā noskaidrot, vai jūs pārapronējat, ir aplūkot savu parasto apavu apakšpusi un pamanīt, kur ir vislielākais nodilums. Ja lielākā daļa nodiluma ir uz zoles iekšpuses tuvumā papēža un lielā pirksta, ir liela iespēja, ka jūs pārapronējat. Jūs varat arī pamanīt, ka jūsu apavi slīpjas iekša, kad viņus skatās uz plaknes virsmas.

Nākamais solis ir noņemt zeķes un ielūkoties savās kājās ar basām kājām. Vai jums ir zems loks pēdās vai plakanas kājas? Tas var būt zīme, ka jūs pārapronējat.

Tie, kas pārapronē, piedzīvo arī virkni

Tilbage til blog