BCAA: Hvad og hvorfor?

BCAA: Kas un kāpēc?

Kas ir BCAA?

BCAA ir saīsinājums no sazarotām aminoskābēm, kas latviešu valodā tiek dēvētas par sazarotām aminoskābēm. Cilvēka ķermenis sastāv no 20 aminoskābēm, no kurām 12 ir neesenciālas aminoskābes, tas nozīmē, ka ķermenis tās var radīt pats. Atlikušās 8 aminoskābes ir esenciālas. Šīs aminoskābes ķermenis nevar radīt pats, tādēļ tās ir jāuzņem no ārpuses.
Visi, kas trenējas vai nodarbojas ar sportu, bieži vien vēlas saglabāt pēc iespējas vairāk muskuļu masas. Un šeit BCAA var būt noderīgs palīgs. Muskuļi sastāv no olbaltumvielām, un olbaltumvielas sastāv no aminoskābēm. Var teikt, ka aminoskābes ir olbaltumvielu pamatelementi.

Priekšrocība BCAA ir tāda, ka atšķirībā no parastā olbaltumvielu pulvera, BCAA vispirms nav jāsadalās aknās. Tādēļ BCAA ir ātrāks olbaltumvielu avots muskuļiem.
BCAA ir kļuvusi par ļoti populāru uztura bagātinātāju starp cilvēkiem, kas trenējas. Tas ir tāpēc, ka BCAA viegli un ātri sadalās ķermenī. Aminoskābes ātrāk nonāk asinsritē, un ķermenis tās nav jāapstrādā tik ļoti kā tad, ja izdzerat olbaltumvielu kokteili. Lietojot BCAA, ir arī vieglāk stimulēt jaunu muskuļu veidošanos, uzlabot atjaunošanos un novērst muskuļu šūnu sadalīšanos.

Kad jālieto BCAA?

Visoptimālākais laiks, lai dzertu savu BCAA, ir tieši pirms treniņa vai tā laikā. Tā kā aminoskābes ātri uzsūcas, tās ir pilnīgi pieejamas gan treniņa laikā, gan pēc tā, kad muskuļu audi jāatjauno. Var arī dzert BCAA visu dienu. Lietojot to visas dienas garumā, jūs uzturat olbaltumvielu sintēzi ķermenī. Olbaltumvielu sintēze ir process, kas notiek ķermenī, kad olbaltumvielas tiek veidotas no aminoskābēm.

Kuru BCAA izvēlēties?

Visas BCAA no women’s best ir pieejamas daudzās dažādās garšās, lai jūs varētu atrast savu iecienītāko. Dzeriet to treniņa laikā vai labprāt arī visas dienas garumā. Sajauciet 1-2 karotes BCAA ar ūdeni un kratiet, līdz tās ir sajauktas. Ūdens daudzums atkarīgs no tā, cik intensīvu garšu vēlaties.

Womens best BCAA ir sajaukta attiecībā 2:1:1 (L-leicīns, L-valīns un L-izoleicīns). Šīs trīs aminoskābes ir būtiskas muskuļu veidošanā, un šī attiecība ir visoptimālākais aminoskābju sadalījums.
Tāpat tajā ir gandrīz nekāds ogļhidrātu saturs un zems kaloriju daudzums.
Nav iespējams uzņemt pārāk daudz BCAA. Ķermenis pats zina, cik daudz tam vajadzīgs, un tādēļ tas izdala aminoskābes, kuras nevar uzsūkt. Pārmērīgās aminoskābes vai nu tiek sadedzinātas ķermeņa sistēmā, vai tiek pārveidotas taukos. Tādēļ nav bīstami uzņemt pārāk daudz aminoskābju, jāuzņem tikai ar saprātu, tāpat kā jebkuru citu uztura bagātinātāju.

Tilbage til blog