BCAA: Hvad og hvorfor?

BCAA: Kas un kāpēc?

Kas ir BCAA?

BCAA ir saīsinājums no branched-chain amino acids, igauņu valodā sauktas par sazarotām aminoskābēm. Cilvēka ķermenis sastāv no 20 aminoskābēm, no kurām 12 ir neesencialas aminoskābes, tas nozīmē, ka ķermenis tās var veidot pats. Atlikušās 8 ir esencīgas aminoskābes. Šīs aminoskābes ķermenis pats nevar radīt, tāpēc tās jāuzņem no ārpuses.
Vairums cilvēku, kas nodarbojas ar sportu vai sacensībām, bieži vēlas saglabāt pēc iespējas lielāku muskuļu masu. Un šeit BCAA var sniegt palīdzīgu roku. Muskuļi sastāv no olbaltumvielām, un olbaltumvielas sastāv no aminoskābēm. Var teikt, ka aminoskābes ir būvniecības blokos olbaltumvielām.

BCAA priekšrocība ir tāda, ka, atšķirībā no parastā proteīna pulvera, BCAA nav vispirms jāapstrādā aknās. Tāpēc BCAA ir ātrāks olbaltumvielu avots muskuļiem.
BCAA ir kļuvis par ļoti lietotu uztura bagātinātāju starp cilvēkiem, kas trenējas. Tas ir tāpēc, ka BCAA viegli un ātri sadalās ķermenī. Aminoskābes ātrāk nonāk asinsritē, un tāpēc ķermenim nav jāapstrādā tās tādā mērā kā tad, ja tiek dzerts proteīna kokteilis. Uzņemot BCAA, ir vieglāk stimulēt jaunu muskuļu veidošanu, uzlabot atveseļošanos un novērst muskuļu šūnu sabrukšanu.

Kad jāuzņem BCAA?

Vislabākais brīdis, kad dzert savu BCAA, ir tieši pirms treniņa vai treniņa laikā. Tā kā aminoskābes ātri uzsūcas, tās ir pilnībā pieejamas gan treniņa laikā, gan pēc tam, kad muskuļu audums jāatjauno. BCAA arī var dzert dienas laikā. Uzņemot BCAA visā dienā, tiek uzturēta olbaltumvielu sintēze ķermenī. Olbaltumvielu sintēze ir process, kas notiek ķermenī, kad olbaltumvielas veidojas no aminoskābēm.

Kura BCAA?

mūsu BCAA no women's best nāk daudzās dažādās garšu variācijās, lai jūs varētu atrast savu iecienītāko. Dzeriet to treniņa laikā un vēlams visā dienā. Sajauciet 1-2 mērkarotes BCAA ar ūdeni un sakratiet, līdz tas ir samaisīts. Ūdens daudzums ir atkarīgs no tā, cik spēcīgu garšu jūs vēlaties.

womens best BCAA ir sajaukti attiecībās 2:1:1 (l-leucīns, l-valīns un l-izoleucīns). Šīs trīs aminoskābes ir būtiskas muskuļu veidošanai, un šī attiecība ir visoptimālākais aminoskābju sadalījums.
Turklāt tajā ir praktiski nekādas ogļhidrātu un zems kcal saturs.
Nav iespējams uzņemt pārāk daudz BCAA. Ķermenis pats zina, cik daudz tam nepieciešams, un tāpēc tas izdala aminoskābes, kuras tas nevar absorbēt. Pārmērīgās aminoskābes tiek vai nu sadedzinātas ķermeņa sistēmā, vai arī pārveidotas par taukiem. Tāpēc nav bīstami patērēt pārāk daudz aminoskābju, jāizmanto tas ar prātu, tāpat kā jebkuru citu uztura bagātinātāju.

Tilbage til blog